تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی/3

مشاور ريیس جمهور اندونزی: عمل‌گرايي نياز گفت‌وگوي فرهنگي است

مشمس‌الدین، گفت‌وگوي بين ملت‌ها و دولت‌ها را الزام و ضرورتي انكارناپذير دانست و اظهار كرد: عمل‌گرايي نياز گفت‌وگوي فرهنگي است.

 دین شمس‌الدین، مشاور ريیس جمهور اندونزی در گفت‌وگي اديان و تمدن‌ها در سخنراني خود در نخستين اجلاس گفت‌وگوي فرهنگي، گفت: امروزه، جهان و تمدن بشری با چالش‌های عظیمی روبرو است.

وي افزود: به گفته فرانسیس فوکویاما، دنیای امروز با اختلالات بزرگی مواجه است و با دنیای بی نظم و وضعیت‌های غیر مطمئن مواجه هستیم.

مشاور ريیس جمهور اندونزی ادامه داد: تعاملات فرهنگی بین دولت‌ها و سران کشورها نتوانسته با چالش‌های امروز جهانی مواجه شود که نتیجه آن خسارت‌های بزرگ در دنیای کنونی است.

وي در ادامه، بر ضرورت تشكيل شوراي تعاملي و سازوكاري براي كنترل آسيب‌هاي جهاني در تجمع جهاني تأكيد كرد و گفت: نظام جهاني رويكردي انسان‌محور دارد و آزادي بسياري براي انسان داشته است. دستور كار اصلي امروز ما اين است كه چگونه اين نظام جهاني انسان‌محور را تغيير و به نظام خدامحور تبديل كنيم.

دین شمس‌الدین همچنين، گفت‌وگوي بين ملت‌ها و اديان، دولت‌ها و تمدن‌ها را يك الزام و ضرورتي انكارناپذير دانست و گفت: گفت‌وگويي كه امروز به آن نيازمنديم، پارادايم مبتني بر صداقت و احترام متقابل است.

وي با اشاره به يك سويه بودن گفت‌وگوي بين تمدن‌ها گفت: ما اكنون شاهد قدرت گرفتن كشورهاي شرق آسيا هستيم.

مشاور ريیس جمهور اندونزی به تأكيدات دين مبين اسلام نسبت به احترام به يكديگر و صلح در جهان اشاره كرد و گفت: گفت‌و‌‌گوي بين ملت‌ها و اديان، دولت‌ها و تمدن‌ها بايد دو سويه باشد و كشورها براساس برابري و صلح و مبتني بر تساوي، با يكديگر گفت‌وگو كنند.

وي با تأكيد بر ايجاد فهم و درك مشترك در گفت‌و‌‌گوي بين ملت‌ها گفت: اين چيزي است كه نياز اساسي جهاني كنوني است و اميدوارم اين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگی آسيايي به گونه‌اي پيش رود كه رويكرد عمل‌گرايي داشته باشد و علاوه بر تعريف استراتژي‌هاي فرهنگي، بتوانيم در حوزه اقتصاد نيز، شكوفايي داشته باشيم.

بنا بر اعلام اين خبر، نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی، صبح امروز (شنبه 23 دي‌ماه) با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ابوذر ابراهیمی‌تركمان، ريیس سازمان  فرهنگ و ارتباطات اسلامي و بيش از 70 انديشمند و شخصيت علمي و فرهنگي از 20 كشور آسيايي در محل اين سازمان آغار به كار كرد.

كميسيون‌‌هاي «شرق آسيا»، «شبه‌قاره» و «آسياي مركزي و قفقاز» اين اجلاس، به مدت سه روز (23 تا 25 دي‌ماه) به ترتيب در دانشكده مطالعات جهان دانشگاه تهران، دانشگاه فرودسي مشهد و مازندران (بابلسر)، برگزار مي‌شود.

اين همايش به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با همكاري دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه مازندران (بابلسر)، مؤسسه فرهنگی اکو، مجمع بین‌المجالس آسیایی و مرکز گفت‌و‌گوی همکاری آسیایی، برگزار مي‌شود.

 


١٢:٣١ - 1396/10/23    /    شماره : ٦٩٥٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٥خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1038476
 بازدید امروز : 380
 کل بازدید : 6005414
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 6.7969