تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی خانم پرفسور ورنا متزه مانگولد نماینده یونسکو در آلمان

سخنرانی خانم پرفسور ورنا متزه مانگولد نماینده یونسکو در آلمان در گشایش نمایشگاه های چهار ماهه "مکاشفه و تماشا سفر به درون دنیای تشیع " در برلین

 

 

 

 

 

خانم پرفسور ورنا متزه مانگولد نماینده یونسکو در آلمان:

بی نهایت مسرورم نمایشگاه توسط یونسکو حمایت می شود و خرسندم که می بینم تصاویر زیاد و تاریخی و جالب از اماکن مقدس دنیای تشیع با کنار هم نشستن یک کمان کشیده اند میان گذشته و امروز، بین سنت و مدرنیته.


تصاویر بسیار زیبا هستند و استعداد زیاد و پیام فراوان در درون خود دارند. پدیده ای که دیرینگی و ارزش هنر عکاسی را نشان می دهد. خوشحالیم که همکاران ما در یونسکو ایران هم در 4 نمایشگاهی که در این خصوص را در ایران برگزار شد مشارکت داشتند.


امروز در نگاه یک عابر بدون توضیحات این تصاویر کوچک و بی اهمیت بنظر می رسند اما این تصاویر ما را به دل تشیع در دنیای اسلام می برد. تصاویر عکاس آلمانی مزّین شد به تصاویر تاریخی آرشیو مهمی در ایران که متعلق به سلاطین قاجار بوده است. ناصرالدین شاه در آن زمان که این تصاویر را گرفت تجهیزات فنی امروزین را نداشت اما از «تکنولوژی فرهنگی» استفاده کرد و مفهومی ساخت برای آینده. او کاری کرد تا فرهنگ و میراث گذشته را نگاهبانی کند و همزمان آن را به آینده منتقل سازد.


در برنامه حافظه جهانی یونسکو در سال 2014 منطقه آسیا و پاسفیک، پرونده اسناد و مدارک کربلا که توسط وزارتخارجه جمهوری اسلامی ایران و مرکز دراسات کربلا از کشور عراق پیشنهاد شده بود به ثبت رسید. این مجموعه به موازات ثبت شدن به صورت رقومی (دیجیتال) هم در خواهد آمد تا برای عموم عرضه شود

 


١١:٤٢ - 1396/10/23    /    شماره : ٦٩٥٩٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٣خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 505523
 بازدید امروز : 520
 کل بازدید : 6005554
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 7.0782