تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی مدیرکل فرهنگی وزارتخارجه آلمان

سخنرانی مدیرکل فرهنگی وزارتخارجه آلمان در گشایش نمایشگاه های چهار ماهه "مکاشفه و تماشا سفر به درون دنیای تشیع " در برلین

 

 

 

مدیرکل فرهنگی وزارتخارجه آلمان:
سفیر محترم ایران از صلح و همزیستی شیعیان سخن داشتند و این نکته مهمی است. برای جامعه آلمان هم آزادی و عدم خشونت مهمترین رویکرد است. ما همیشه با نگرانی مشکلات را در گوشه و کنار جهان دنبال می کنیم. ما با انحصار قدرت جهانی هم مخالفیم در حالیکه وظیفه یک کشور ایجاد و پایداری صلح است؛ ماموریتی که آلمان برای خود برگزیده است. امروز وزرای خارجه اروپا و ایران در بروکسل کنار هم بودند برای حفاظت از برجام.


این نمایشگاه مفهوم زیبایی را به ما عرضه می دارد، هنر و آزادی که باید آن را حفظ کنیم و این وظیفه کشورها است: ضمانت از هنر آزاد و معترض و نیز علم. بنابراین سیاست آلمان یک سیاست فرهنگی است و با این نمایشگاه تلاش می شود فرهنگ را درک کرد و این همان چیزی است که در سیاست اتفاق نمی افتد: یعنی اعتماد. امری که شاید در این برنامه ها و تبادلات حاصل شود: اعتماد سازی توسط هنر و تبادلات آن.

شما اینجا عکسهای کوچکی مشاهده می کنید اما باید تصویر بزرگ پشت آنها را بنگریم. نگاه به تصویر کوچک به ما قدرت درک مفهوم و تصویری بزرگ تر در پس آن را می دهد. توبینگن با تهران فاصله اش بیشتر از فاصله توبینگن با توتلینگن Tuttlingen (دو شهر رقیب با دو فرهنگ متضاد در ایالت باددن وتمبرگ در جنوب غرب آلمان با فاصله 102 کیلومتر) است، این یعنی طبیعتا فاصله فرهنگی هم بیشتر است. دانش، شناخت و فهمیدن فرهنگهایی که دور هستند بسیار مهم است و این تنها توسط علم و هنر و آموزش حاصل خواهد شد.

 


١١:٤٣ - 1396/10/23    /    شماره : ٦٩٥٩٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٣خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 505525
 بازدید امروز : 538
 کل بازدید : 6005572
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 7.7500